Виховна робота

Навчання й виховання – взаємопов’язані поняття. Навчаючи студентів, кожен викладач виховує в них насамперед фахівця, формує громадянина України нової генерації: високоінтелектуального, духовно багатого, з високим рівнем загальної і професійної культури, з активною життєвою позицією в основних сферах діяльності суспільства, здатного до практики національно-культурної самоосвіти: наукового пізнання і духовного вдосконалення. У зв’язку з цим на кафедрі суспільних наук та українознавства виховна складова наскрізь пронизує навчальний процес. Щороку на кафедрі проводяться різноманітні виховні заходи, що формують національну свідомість студентів-медиків, виховують їхню громадянську позицію. Насамперед це День українського козацтва, День української писемності та мови, День рідної мови, День слов’янської писемності та культури, Шевченківські дні, День матері, День вишиванки, День української соборності, День Конституції, Дні науки тощо. Студенти-медики готують лекторії, доповіді, відеоогляди до знаменних та пам’ятних дат в історії українського народу.

Крім того, щороку на кафедрі проводяться перші етапи Міжнородного мовного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. П. Яцика та Міжнародного мовно-літературного конкурсу ім. Т. Г. Шевченка, переможці якого беруть участь у обласному та Всеукраїнському етапах.





БУКОВИНСЬКИЙ САМОРОДОК

       Цьогоріч 4 березня виповнилося б 75 років від дня народження Володимира Івасюка – геніального українського композитора, поета, музиканта, художника, який з 1967 року по 1972 рік навчався у стінах Буковинського державного медичного університету. Кожна його пісня – це зокрема історія, окрема сторінка, а разом – золотий національний фонд:

«Червона рута», «Балада про дві скрипки», «Відлуння твоїх кроків», «Водограй», «Два перстені», «Пісня буде поміж нас», «Тільки раз цвіте любов» та ін. Характерна їх ознака – гармонійне поєднання музики з віршами. Пісні «буковинського самородка» пройшли перевірку часом і стали класикою української естради. Вони й сьогодні звучать, осучаснені з допомогою найновіших досягнень техніки. 

Прикро, що за життя Влодимир Івасюк, який був шанованим у всьому тодішньому СРСР, майже на мав офіційних відзнак свого блискучого таланту. І тільки посмертно його удостоєно Державної премії імені Т.Г. Шевченка та високого звання Героя України. «Утім, він мав, має й матиме, – як зазначив музикознавець і журналіст Михайло Маслій, – найвищу нагороду, яка не вимірюється ніякими лауреатськими титулами: справжню шану, щиру славу, любов мільйонів людей».

Пам’ять про класика української естради та його вагомий внесок до  національної культури ушанована БДМУ, зокрема на фасаді адміністративного корпусу (площа Театральна, 2) на його честь встановлено меморіальну дошку. До того ж щорічно з нагоди відзначення дня народження видатного буковинця майбутні медичні й фармацевтичні працівники разом з викладачами відвідують Чернівецький обласний меморіальний музей ім. В. Івасюка, проводять літературно-мистецькі вечори та круглі столи, на які запрошують рідних чи дослідників життя і творчості композитора та під час яких виконують його пісні.

Матеріал підготувала доцент закладу вищої освіти кафедри суспільних наук та українознавства ГАЛИНА НАВЧУК

5 жовтня - Всесвітній День Вчителя. Саме свято за символічним змістом закликало цьогоріч, у непростий воєнний 2023 рік студентів-першокурсників фахового коледжу БДМУ, спеціальності "Медсестринство" у світлицю одного з найвидатніших письменників, духовних наставників Буковини, педагога, автора першого українського Букваря на Буковині - Юрія-Осипа Федьковича. 

У супроводі проф. Антоніни Аністратенко і завідувачки Чернівецького літературно-меморіального музею Юрія Федьковича Леся Колодій студенти 1 гр. відвідали експозиційну залу "Сподвижники Юрія Федьковича", де вміщено творчі надбання письменників, що були послідовниками моральних і духовних цінностей Буковинського Кобзаря та екскурсійну програму постійної експозиції музею, довідалися досі непізнані сторінки життя Буковинського Соловія, зокрема педагогічну і просвітницьку діяльність 

Ю. Федьковича. 


День Незалежності України (2023) 

Українці - незламні! Поборники свободи, сили нації і чистоти, уживаності української мови, історії, культури.

Вітання з Днем Вишиванки від кафедри суспільних наук та українознавства. 

Всесвітній день вишиванки — міжнародне свято, яке покликане зберегти давні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Дата проведення — щороку в третій четвер травня. Свято не прив'язане до жодного державного чи релігійного. До нього може долучитися будь-хто, одягнувши вишиванку.

2023 р. Всесвітній День Вишиванки відбувся 18 травня. Частина масових заходів (концерти, виставки) почалися в містах України напередодні, 17 травня. Ще частина заходів 18 травня була присвячена до Дня матері. Того ж дня, у м. Торонто в Марші вишиванок взяла участь чисельна українська громада Канади. Від 2023 року і в подальшому, маленькі українці, що народилися у Канаді, при реєстрації у консульствах отримуватимуть у подарунок вишиванки, — про це повідомило посольство України в Канаді

Молодь - майбутнє України

Відзначення талановитих студентів викладачами кафедри - модераторами секції Українська національна ідея у реаліях сучасного світу. Роль студентської молоді у розвитку демократичних процесів в Україні» у рамках Міжнародної конференціі «Вектори діяльності студентського самоврядування в системі вищої освіти» (доц. Шутак Л.Б., доц. Ткач А.В.).




День Матері 

Захід проведено студентами 2 та 3 курсу (спец. «Фармація» та «Медсестринство») фахового коледжу та 1 курсу мед. факультету 4 (спец. «Медсестринство») Буковинського державного медичного університету. Організатори : доц. Руснак Юлія , викл. Андрієць Валерія. 

https://www.facebook.com/100014800263925/videos/787875185981540/

    Студенти-іноземним громадянам БДМУ найбільше імпонує поезія Ліни Костенко

Всесвітній день поезії відзначається рішенням ЮНЕСКО з 1999 року. Саме 21 березня 2018 року на кафедрі суспільних наук та українознавства студенти-іноземці декламували поезії українською мовою на власний вибір.

Викладачі секції української мови як іноземної доц. Аністратенко А. В., доц. Цуркан М. В., к. філол. н. Роман Л. А., Слухенська Р. В.,  викл. Каізер І. Ю., Никифорук Т. М., Скрицька Н. В. попередньо провели практикум з майстерності серед студентів, що виявили ініціативу в підготовці, а кращих читців було залучено до святкового заходу, протягом якого присутні довідалися про історію Всесвітнього дня поезії, особливості його відзначення у різних державах та в Україні. Завідувач кафедри, проф. А. А. Мойсей звернувся до студентів із вітальним словом та актуально відкрив творчий вечір.

В БДМУ вшанували пам'ять Тараса Шевченка

Традиційно березень у Буковинському державному медичному університеті проходить у відзначенні важливої для кожного свідомого патріота-українця дати – річниці з дня народження Тараса Григоровича Шевченка.

З нагоди 204-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка кафедрою суспільних наук та українознавства проведено низку тематичних заходів, зокрема:

1) проведено конкурс творчих робіт «Шевченко очима сучасного студента» зі студентами медичного факультету № 1, спеціальність «Медицина» та медичного факультету №4, спеціальність «Медсестринство». Кращі творчі роботи будуть опубліковані в газеті «Гіппократик»;

2) організовано й проведено творчий вечір «І чужого научайтесь, й свого не цурайтесь…» Ініціаторами заходу виступили студенти 13 та 14 груп медичного факультету № 1, спеціальність «Медицина». Організаторами стали доценти кафедри Шутак Л.Б., Ткач А.В., Навчук Г.В.

3)Справжнім подарунком для студентів та викладачів на заході став виступ заслуженого артиста України Івана Дерди. Іван Михайлович звернувся до студентів з проханням берегти свою мову, шанувати свою землю, пишатися геніями українського народу. Згадуючи українських корифеїв, Іван Дерда згадав і випускника Чернівецького медичного університету М. Ткача і виконав пісню «Марічка».

Студенти-іноземні громадяни БДМУ читали поезії Тараса Шевченка

6 березня 2018 року, напередодні Шевченківських днів, на кафедрі суспільних наук та українознавства викладачами секції «Українська мова як іноземна» (доц. Цуркан М.В., доц. Аністратенко А.В., викл. Каізер І.Ю., Никифорук Т. М., Скрицька Н.В.) було проведено конкурс на краще читання поезій Т.Шевченка, в якому взяли участь студенти-іноземці медичного № 3 (І курс: групи № 46 – Сінгх Капіл, 66 – Бугай Юлія; ІІ курс: 41 – Аджоунг Анеі Йор, 57 – Ансарі Сарфараз, 64 – Леле Кавері) та стоматологічного факультетів (групи № 7 – Махамед Алі, Мохамед Евіда, 8 – Талаат Махмуді, Мохамед Елсаєд Закарія).

На заході викладачі ознайомили студентів із життєвим і творчим шляхом видатного українського письменника, а студенти читали напам’ять поезії Т. Шевченка українською, польською, арабською, німецькою, грецькою мовами.

З вітальним словом до студентів і викладачів звернувся завідувач кафедри проф., доктор істор. наук Мойсей А.А., який зазначив, що «поезія Тараса Григоровича об’єднала сьогодні в єдину дружну родину людей із різних куточків світу, а святі слова Кобзаря стали цілющою силою для усіх присутніх».

Нації вмирають не від інфаркту. – Спочатку їм відбирає мову…

Починаючи з 1999 року, світове співтовариство 21 лютого  відзначає Міжнародний день рідної мови.

Відзначення Дня рідної мови у школах, коледжах, вишах уже стало традицією. Яскраво дане свято відбувається у стінах нашої Альма-матері. Зокрема, на кафедрі суспільних наук та українознавства БДМУ до Дня рідної мови проведено низку заходів: 1) Прочитано для студентів І та ІІ курсів медичного факультету № 1 та № 2, фармацевтичного та стоматологічного факультетів міні-лекцію на тему: «Мова – найважливіша ознака нації»; 2) Розіслано на кафедри університету «Словничок особливостей слововживання» та «Словничок труднощів перекладу» (автори-розробники доценти кафедри Шутак Л.Б. і Навчук Г.В.); 3) Зі студентами 13 та 14 груп І курсу медичного факультету №1 проведено захід на тему: «Нації вмирають не від інфаркту. – Спочатку їм відбирає мову…» (організатори – доценти Шутак Л.Б., Ткач А.В., Навчук Г.В.).

Студенти занурилися в історію свята й історію української мови, читали поезію, співали українських пісень. До свята активно долучилися й студенти-іноземні громадяни. Зокрема, зі студентами І–ІІІ курсів викладачі-філологи провели інтелектуальний квест на тему: «Карта мов світу» (організатори – ст. викладач Вилка Л.Я., викладачі Роман Л.А., Цуркан М.В., Аністратенко А.В., Каізер І.Ю.). Приємно, що, перебуваючи в Україні, студенти-іноземці щиро бережуть і пам’ятають традиції свого роду й народу. Кожен з них прагне репрезентувати історію та розвиток своєї мови, зокрема грецької, арабської, хінді (та її наріччя), французької, діалекти Гани й Нігерії. Іноземні студенти виконували свої автентичні пісні, читали поезію своєю рідною мовою. Саме завдяки мові студенти, незалежно від національності, адаптуються в нових для них умовах й успішно здобувають фах лікаря в стінах університету.

Студентка БДМУ – переможець Міжнародного конкурсу з української мови

17 лютого 2018 року відбулося проведення фінального етапу та нагородження переможців обласного етапу ХVІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

 Цьогоріч  у цьому престижному конкурсі у номінації «Студенти вищих навчальних закладів нефілологічного спрямування» перемогу здобула студентка 15 групи І курсу медичного факультету №2 Ангеліна Кірушок (науковий керівник доцент кафедри суспільних наук та українознавства Шутак Л.Б.).

Студенти БДМУ – переможці Міжнародного мовного конкурсу

    3 лютого відбулося урочисте нагородження переможців обласного етапу VІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, а також проведення фінального етапу цього Конкурсу.

    Студенти-медики щорічно беруть участь у цьому престижному Міжнародному конкурсі й показують неабиякі результати. Цьогоріч студенти Вищого державного навчального закладу України «Буковинський державний медичний університет» знову перемогли у номінації «Студенти вищих навчальних закладів ІІІ–ІV рівнів акредитації», отримавши дипломи за І та ІІ місць.

    Зокрема, І місце посіла студентка першого курсу, 15 групи, медичного факультету № 2                        Новиченко Юлія (науковий керівник доцент Шутак Л. Б.), а ІІ місце посіла студентка першого курсу, 28 групи, медичного факультету № 2 Хірська Поліна (науковий керівник доцент Ткач А.В.).

14 жовтня – День українського козацтва відзначається в Україні відповідно до Указу Президента України від 07 серпня 1999 року.Унікальність нашої історій українського народу полягає в тому, що в козацтві виявляється творчий і волелюбний дух наших предків. В Україні нема важливішого чинника, який би був і центром і перехрестям, і змістом переважної більшості соціальних процесів, та важливішим компонентом національної й територіальної консолідації, аніж козацтво.

У цей день указом Президента України Петра Порошенка з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій Українського народу відзначається – День захисника України.

З цієї нагоди викладачами кафедри суспільних наук та українознавства упродовж 12 – 13 жовтня проведено низку заходів.

12 жовтня студенти І курсу коледжу БДМУ (спеціальність «Сестринська справа») мали змогу прослухати міні-лекцію старшого викладача Лідії Борисівни Потапової на тему «Феномен українського козацтва».

12 – 13 жовтня зі студентами ІІ курсу коледжу БДМУ (спеціальність «Сестринська справа» та студентами медичного факультету №1 (3 – 4 гр.) проведено круглий стіл на тему: «Слава козацтва не вмре, не поляже».

У заходах брали участь військовослужбовці Іван Зборовський та Євген Могір, які захищали суверенітет, територіальну цілісність України на Сході України, проф. Антоній Мойсей, доценти: Алла Ткач, Лариса Шутак, Галина Навчук, Ігор Скакун, ст. викл. Лідія Потапова, викл. Валерія Андрієць та Тетяна Никифорук.

5  червня легенді українського кінематографу І.В. Миколайчуку виповнилося б 75 років. З нагоди Дня українського кіно та 75-ї річниці від дня народження видатного українського кіноактора, сценариста, режисера – Івана Миколайчука заступник директора коледжу БДМУ з виховної роботи доц. Петринич О.А. разом із старшим викладачем кафедри суспільних наук та українознавства Потаповою Л.Б. і викладачем коледжу Андрієць В.І., студентами І курсу медичного факультету №1 (4 група), коледжу БДМУ 6 червня організували екскурсію до музею-садиби Івана Миколайчука.

У музеї студенти та викладачі мали зустріч-бесіду з племінником І. Миколайчука Михайлом Грицюком, який виконує обов’язки директора музею. Він розповів присутнім про рідкісні експонати, що тут зберігаються: дерев’яну колиска, в якій колисали Івана, валізу, з якою він їздив до Чернівців, вишиванку Василя Стефаника, в якій актор знімався у фільмі „Камінний хрест”, старе „Євангеліє”, яке дісталося йому від батька.

Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття!

Традиційно березень у Буковинському державному медичному університеті проходить у відзначенні важливої для кожного свідомого патріота-українця дати – річниці з дня народження Тараса Григоровича Шевченка.

Його слово нагадує слово народу, але значно потужніше, енергетичніше. Воно впало на всю Україну, як велетенський метеорит, подарувавши ясний спалах і велетенської сили поштовх. Воно струсонуло увесь інтелектуально-духовний простір України, як стріла, вцілило в генетичний код нації. Його названо Пророком. І цього разу народ не помилився у своєму визначенні. Пророк – той, хто рече про високе, несе одкровення „і мертвим, і живим..”; запалює свічу там, де морок чигає на душу народу.

З нагоди 202 річниці від Дня народження Тараса Шевченка на кафедрі суспільних наук та українознавства відбулися літературно-наукові читання на тему „Ми чуємо Тебе, Кобзарю, крізь століття”, а також круглий стіл на тему: „Геніальність Тараса Шевченка через призму сучасності”. У заході взяли участь студенти медичних факультетів №1, 4, спеціальності „Лікувальна справа” та „Педіатрія”, які читали поезії Тараса Григоровича Шевченка й проводили паралель із сьогоденням.

Отож пишаймося тим, що наш народ дав світові таку геніальну постать, адже Т.Г. Шевченко – особистість планетарного масштабу!

Цьогоріч 6 грудня відзначається 160-а річниця від Дня народження видатного дослідника українського козацтва, фольклору та етнографії – Дмитра Івановича Яворницького. На жаль постать відомого українця, активного наукового та суспільно-громадського діяча залишається маловідомою широкому загалу. Щоб пізнати творчість Дмитра Івановича Яворницького краще, на кафедрі суспільних наук та українознавства було проведено захід не тему: «Дмитро Іванович Яворницький: погляд з майбутнього». До всіх присутніх з вітальним словом звернувся завідувач кафедри суспільних наук та українознавства доктор історичних наук Мойсей А.А., у заході взяли участь доценти кафедри Шутак Л.Б., Навчук Г.В., Ткач А.В., а також студенти-практиканти Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича. Впродовж міні-лекції було розглянуто основні віхи становлення наукової діяльності та творчості Д.Яворницького, його вплив на становлення української гуманітарної думки, а також на розуміння власної культурної та мовної традиції.

Уже традиційно 9 листопада, в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця, відзначається День української писемності та мови. Напередодні цього свята співробітниками кафедри суспільних наук та українознавства проведено виховний захід „Українська мова: через минуле у майбутнє” для студентів медичних факультетів №1, №2, а також фармацевтичного та стоматологічного факультетів. Організаторами свята виступили доценти Лариса Шутак, Галина Навчук та Алла Ткач. Гостями свята стали помічник ректора з питань іміджевої політики, в. о. завідувача кафедри соціології та політології професор Борисюк А.С., декан фармацевтичного факультету доцент Присяжнюк П.В., заступник декана медичного факультету № 2 доцент Петрюк А.Є., заступник декана стоматологічного факультету Кметь Т.І. З вітальним словом до студентів звернувся завідувач кафедри, доктор історичних наук Мойсей А.А.

Студенти-медики зробили цікавий екскурс в історію походження і розвитку української мови, у своїх виступах наголошували, що українська мова й українська писемність – одні з найдревніших у Європі, зауважували, що мова завжди була для українців і зброєю, й оберегом. Історичні довідки супроводжувалися поезією про багатство та різноманітність української мови. На вечорі, у виконанні студентів-медиків, прозвучала поезія не тільки видатних українських поетів, учасники свята також мали можливість насолодитися авторським поетичним словом самих студентів. На завершення свята студенти провели вікторину на тему: „Чи знаєш ти українську мову?”, що надало заходу неперевершеної й невимушеної атмосфери. Насамкінець учасники, за давньою українською традицією, частували всіх присутніх калиновим чаєм.

Такі заходи пропагують українську мову та культуру, виховують у студентів любов і повагу до свого роду й народу.

4 листопада на кафедрі суспільних наук та українознавства відбувся виховний захід,

спрямований на ознайомлення студентів-іноземців з культурою Буковини. Міні-лекція викладача Аністратенко А. В. «Проза Василя Кожелянка в перекладах» пройшла за участю іноземних студентів другого курсу (35 гр., 52 гр.).

«Серед запланованих виховних заходів кафедрою суспільних наук та українознавства є комплекс занять з формування в студентів-іноземців усвідомлення культурного простору України» - у вітальному слові учасникам заходу завідувач кафедри суспільних наук та українознавства Мойсей А. А. вказав на особливу вагу розвитку знань іноземних студентів з історії та культури краю, де вони навчаються.

У форматі міні-лекції з літератури Буковини іноземні студенти 54 (ІІ) та 35 (ІІ) груп ознайомилися з творами відомого письменника Василя Кожелянка в англійських, німецьких, фінських та ін. перекладах. Лекція викладача Аністратенко А. В. звучала англійською та українською мовами. Мультимедійна презентація містила інформацію українською, англійською, німецькою мовами, мовою суомі.

Після лекційного та презентаційного матеріалу відбулась дискусія, під час якої студенти з Йорданії та Індії розповіли про відомих письменників з їхньої «малої батьківщини».

19 березня 2015 р. країна святкувала 85-літній ювілей головного Дзеркала нації – Ліни Костенко, а 21 березня традиційно відзначають Всесвітній день поезії. Тому на кафедрі суспільних наук та українознавства говорили про Поета та його поезію, про вічне та того, хто його увіковічнює. 

Доповідь про життя та творчість Ліни Василівни виголосила викладач кафедри Скрипник І. І. Було цікаво, щиро, відверто й пізнавально. Студенти уважно слухали та в кінці долучились до дискусії. А пильний погляд з фото поетки заворожував усіх чаклунством слова.

З нагоди 201-ліття від дня народження Тараса Шевченка в Буковинському державному медичному університеті проведено низку заходів.

Зокрема, кафедрою суспільних наук та українознавства проведено відкриту лекцію на тему: „Шевченко і сучасність”. Ініціаторами заходу виступили студенти 3 і 4 груп медичного факультету № 4, спеціальність «Педіатрія», крім того, активну участь у заході взяли студенти медичних факультетів №1, 2. Організаторами стали завідувач кафедри, доктор історичних наук Мойсей А.А. та доценти кафедри Шутак Л.Б., Навчук Г.В., Ткач А.В. Вшановували Великого Кобзаря, згадуючи віхи його біографії, читаючи його поезію та власні присвяти Тарасові Шевченку. Слово Кобзаря звучало не лише українською, а й російською, польською, румунською, французькою, англійською мовами.

Студенти майстерно декламували поезію Тараса Шевченка, розповідали про його значний внесок у розвиток української культури, літератури та мови, у розвиток української державності, про те, як важливо нині дотримуватися порад пророка українців. Та найбільше, що ми можемо зробити, вшановуючи пам’ять Великого Кобзаря – це вивчати його творчість, пропагувати його ідеї і любити Україну так, як він любив її. Саме тому на завершення заходу студенти й викладачі вшанували пам’ять усіх патріотів, котрі віддали своє житті в ім’я України, хвилиною мовчання.

Отож пишаймося тим, що наш народ дав світові таку геніальну постать, адже Т.Г. Шевченко – особистість планетарного масштабу!

День Вишиванки, 2015

Вечір-реквієм до Дня пам’яті жертв Голодомору

Кілька років поспіль в останній тиждень листопада проводиться загальнодержавна акція „Запали свічку пам’яті” на знак вшанування невинних жертв Голодомору. Кафедра суспільних наук та українознавства Буковинського державного медичного університету також традиційно долучається до цього заходу. Студенти-медики щиро й емоційно згадують складну історію України початку ХХ століття, читають поезію про невинні жертви Голодомору, співпереживають горю кожної родини, яка втратила своїх рідних. Проносячи біль через себе, студенти запалюють свою свічу пам’яті на „Голгофі голодної смерті”. Організаторами вечору-реквієму стали доценти Лариса Шутак, Галина Навчук та Алла Ткач. До всіх присутніх звернувся завідувач кафедри суспільних наук та українознавства, доктор історичних наук Мойсей А.А.

Із здобуттям Україною незалежності одним із найважливіших завдань, що постало перед державою, було створення всебічних умов для розвитку і утвердження української мови як державної. На підтримку ініціативи громадських організацій 6 листопада 1997 року Президент України Леонід Кучма видав указ „Про День української писемності та мови”, в якому зазначалось: „Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада, у день вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця”. Уже близько двадцяти років у цей день прогресивні українці в Україні й поза її межами згадують засновників слов’янської абетки, фундаторів української словесності, етапи походження та розвитку української мови як національної мови світу, читають українську поезію, слухають українських пісень…

Напередодні цього свята співробітниками кафедри суспільних наук та українознавства Буковинського державного медичного університету проведено виховний захід „Українська мова: через минуле у майбутнє” для студентів медичних факультетів №1, №2, а також фармацевтичного та стоматологічного факультетів. Організаторами свята виступили доценти Лариса Шутак, Галина Навчук та Алла Ткач. З вітальним словом до студентів звернувся завідувач кафедри, доктор історичних наук Мойсей А.А.

Студенти-медики розпочали свій захід з хвилини мовчання за полеглими українцями, які виборювали свою волю й незалежність упродовж усього періоду становлення й розвитку української державності. Студенти зробили цікавий екскурс в історію походження і розвитку української мови, у своїх виступах наголошували, що українська мова й українська писемність – одні з найдревніших у Європі, зауважували, що мова завжди була для українців і зброєю, й оберегом. Історичні довідки супроводжувалися поезією про багатство та різноманітність української мови. На вечорі, у виконанні студентів-медиків, прозвучала поезія не тільки видатних українських поетів, учасники свята також мали можливість насолодитися авторським поетичним словом самих студентів. 

Поміж Богородичними празниками церковного року особливу увагу заслуговує празник Покрови Пресвятої Богородиці. В Україні його відзначають 14 жовтня як свято релігійне, національне, родинне.

З цієї нагоди викладачами кафедри суспільних наук та українознавства БДМУ проведено низку заходів. Студенти коледжу мали змогу прослухати лекцію старшого викладача Лідії Потапової «Феномен українського козацтва». На завершення доктором історичних наук Мойсеєм А.А. та старшим викладачем Потаповою Л.Б. було проведено круглий стіл з міні-презентацією «Вірність традиціям українського козацтва» зі студентами медичного факультету № 2 та студентами коледжу БДМУ де були представлені доповіді студентів медичного факультету № 2.

                                     Фотозвіт з виховної роботи кафедри за 2013-2014 н. р.

Урочистості до Дня Матері (травень 2013 р.).

Доценти кафедри Мойсей А.А., Шутак Л.Б., Навчук Г.В. зі студентами

І курсу медичного факультету №1

Виховний захід, приурочений річниці голодоморів (листопад, 2011 р.)    

доц. Навчук  Г.В., доц. Ткач А.В. зі студентами медичного факультету №2

Захід до Дня рідної мови (лютий, 2013 р.)

Колектив кафедри, проректор з навчально-виховної роботи доц.. Геруш І.В., 

проректор з навчально-виховної роботи доц. Зорій Н.І.,

студенти медичних факультетів №1,2,3,4, 

фармацевтичного та стоматологічного факультетів

Захід, приурочений Дню рідної мови (лютий 2013 р.). 

На фото  проректор з навчально-виховної роботи доц. Зорій Н.І., 

доценти Шутак Л.Б. та Навчук Г.В. зі студентами-іноземцями

День української писемності та мови.

Викладачі кафедри (листопад, 2010 р.)

Захід до дня української писемності та мови. 

На фото гість заходу доцент кафедри сучасної української мови 

ЧНУ ім. Ю.Федьковича Агафонова А.М., 

доценти Шутак Л.Б., Навчук Г.В., Ткач А.В. 

та студенти медичного факультету №2 та фармацевтичного (2010 р.)

В музеї ім. Ольги Кобилянської .

Старший викладач Потапова Л.Б. зі студентами кураторської групи

День української писемності та мови (листопад, 2012 р.)

Доценти Шутак Л.Б., Ткач А.В. зі студентами

План виховних заходів на 2015-2016 н.р. можна завантажити на цій сторінці (див. нижче)